Etkinlikler

 

Uluslar arası etkinlikler AEGEE aktivitelerinin kalbidir. Konferanslar, değişim programları, çalışmalar ve daha niceleri esnasında, öğrenciler AEGEE aktivitelerinin as alanları olan: kültürel değişim, aktif vatandaşlık, yüksek öğrenim, barış ve istikrar konularında, buluşup kendi fikirlerini, düşüncelerini ve izlenimlerini çeşitli başlıklar altında paylaşma fırsatı bulurlar. Bu etkinlikler AEGEE lokalleri, çalışma ya da proje grupları arasında sık sık işbirliğine dayanarak organize edilirler.

 

AEGEE Uluslar arası Genel Kurulu (AGORA)

AEGEE ‘nin genel kurulu olan AGORA yılda iki kez toplanır. Yaklaşık bin AEGEE üyesinin katıldığı Agoralarda AEGEE ‘nin geleceği tartışılır ve AEGEE ‘nin geleceğine dair kararlar alınır. Ayrıca AEGEE ‘nin amaçlarına yönelik yapılacaklar üzerine konuşulur ve yeni projelere karar verilir.

 

Avrupa Yürütme Kurulları Toplantısı(European Boards Meeting):

Bahar döneminde AEGEE genel kurulundan iki ay önce bu önemli toplantıya hazırlık olması amacıyla düzenlenir. Antenna, Çalışma ve Proje Gruplarından gelen delege, gözlemci ve izleyiciler önerileri ve genel kurula sunulacak bütün konuların ön görüşmeleri hakkında atölye çalışmaları yapar.

 

Ag Toplantisi (Network Meeting)

Bir AEGEE lokaliyle birlikte Ag Komisyonu’nun organize ettigi bir olaydir. Bu gorusmelerde tartisilan ve egitim verilen konular; AEGEE’nin genel islerini ve genc Avrupalilari ilgilendiren konulari icerir. Bir Ag Toplantisi, hem yeni hem de eski, tecrubeli uyeleri kaynastir ve yeni dostluklar kurdurur. Ayrica, AEGEE uyelerinin, genel problemleri ve gelecekteki aktiviteler icin isbirligi tartisabilecekleri bir yerdir. Buna da ek olarak, eski AEGEE uyelerinin birbirlerini gormesi icin mukemmel bir firsattir.

 

Avrupa Okullari ve Egitim Organizasyonu (European Schools and Training Events)

Yaygin egitim AEGEE’nin vazgecilmezidir. Bu egitimlerde genellikle belli bir tema veya baslik olur; mesela Halka Iliskiler, Kaynak Yaratma ve Gelistirme ve Proje Isletmesi. Egitimlerde bilgi birikimini en ust duzeye tasimak icin farkli farkli yontemler  (workshop, canlandirma, seminer, sosyal alan calismasi vb.) kullanilmaktadir.

 

Avrupa Okulu(European School-ES)

Fon Bulma Avrupa Okulu(Fundraising European School)

Bilgi Teknolojileri Avrupa Okulu(IT European School-ITES)

Halkla İlişkiler Avrupa Okulu(Public Relations European School-PRES)

Yaz Üniversitesi Avrupa Okulu(Summer University Project School-SUPS)

Eğitmen Eğitimi(Training for Trainers-T4T)

Lokal içi Eğtiim Kursu(Local Training Course-LTC)

 

Daha fazla bilgi için : www.aegee.org

No Comments

Leave a Reply